Rojena sem bila na Bledu, 5.1.1946. Po osnovni šoli sem šla na jeseniško gimnazijo, potem pa na Filozofsko fakulteto v Ljubljani študirat angleščino in nemščino. Kasneje sem se vpisala še na mariborsko ekonomsko fakulteto in končala prvo stopnjo.
Zaposlila sem se kot profesorica angleščine in nemščine na Gimnaziji Jesenice. Tam sem ostala do upokojitve. Vmes sem bila v času usmerjenega izobraževanja štiri leta vodja družboslovne, jezikovne in zdravstvene usmeritve. Zadnje leto pred upokojitvijo pa ravnateljica Gimnazije Jesenice.
Svoj prvi roman AMBIS sem napisala leta 1986 in ga poslala na natečaj Prešernove družbe, kjer je bil sprejet in izdan.
Od takrat naprej se ukvarjam s pisanjem romanov, radijskih iger, scenarijev, in z ustvarjanjem animiranih kratkih videov.